Rukomet: Francuska dominacija na završnom turniru

ehfcl.com

Ovosezonsko izdanje rukometne Lige prvaka stiglo je do kraja. Turnir između najbolje četiri momčadi odigrao se u njemačkom Kölnu, a završnicu je obilježila potpuna dominacija francuskih predstavnika.

Na početku sezone, ali i pred samu završnicu je izgledalo da PSG ima jednostavno prejaku momčad ispunjenu superzvijezdama i da im nitko ne može stati na put. No, ponovno su Parižani podbacili u polufinalu te su na kraju uspjeli doći do utješne medalje.

Naime, PSG je poražen u polufinalu od iznenađenja cijelog natjecanja, Nantesa, koji je bio bolji tijekom svih 60 minuta i zahvaljujući pokretljivoj i snažnoj obrani stigao do pobjede. Završilo je s 32:28, a Nantes je imao i do pet poena prednosti u par navrata. Parižani su ozbiljno zaprijetili dvije minute prije kraja smanjivši na minus dva, ali nakon propuštenog sedmerca “kola su krenula nizbrdo”. Vratar Dumoulin je skupio 11 obrana i prometnuo se u heroja, dok je u napadačkom dijelu predvonik bio Tournat sa čak osam pogodaka.

Jerko Matulić kod Nantesa i Luka Stepančić kod Pariza nisu uspjeli ostvariti značajan učinak s obzirom na skromnu minutažu. Drugo polufinale bilo je puno zanimljivije i dinamičnije. Luka Cindrić i Ivan Čupić predvodili su Vardar protiv Montpelliera. Francuzi su većinu susreta imali do dva,tri gola prednosti, ali u zadnjih deset minuta svjedočili smo napetoj završnici. Vardar je izjednačio u 59. minuti, ali Simonet 20 sekundi prije kraja pogađa za plus jedan Francuza (28:27, ujedno i konačan rezultat). Makedonci su imali posljednji napad, ali pokušaj Borozana nije bio precizan. Guigou je predvodio Francuze sa sedam pogodaka, dok su na drugoj strani Cindrić (6) i Čupić (5) bili najefikasniji.

Lov na medalje

U francuskom finalu je Montpellier bio više nego uvjerljiv protiv Nantesa te su na kraju slavili s 32:26 i okitili se naslovom prvaka Europe. Jerko Matulić u finalu ipak nije ulazio u igru.

U utakmici za treće mjesto Parižani su nadigrali “starog” prvaka Europe, i to rezultatom 29:27. Unatoč porazu, Cindrić je predvodio Vardar sa sedam pogodaka. Čupić je dodao pet. Luka Stepančić i Igor Karačić se nisu upisali u strijelce.