Euroliga: Kruno Simon režirao preokret Efesa

Anadolu Efes je u šestom kolu Eurolige uspio doći do velike pobjede na gostovanju kod Herbalife Gran Canarije. Turska momčad je na krilima hrvatskog reprezentativca Krune Simona režirala veliki preokret gdje je četiri minute prije kraja zaostajala s 10 poena razlike.

Euroliga, 6. kolo

Herbalife Gran Canaria – Anadolu Efes 90:94

Većinu susreta nije bilo značajnijih rezultatskih odvajanja. Domaćini četiri minute prije kraja bježe na 10 poena razlike (87:77). No, Španjolci do isteka vremena postižu tek tri poena. Gostujuća momčad je režirala veliki preokret. Jedan od pokretača bio je Kruno Simon koji je 1:40 do kraja najprije smanjio zaostatak na 89:88, potom asistirao Tiboru Pleissu za 90:89 te pogodio tricu za preokret i vodstvo Turaka 90:92 samo 27 sekundi prije kraja.

Španjolci promašuju dva šuta za izjednačenje, odnosno pobjedu nakon skoka u napadu. Nakon minute odmora u posljednjih pet sekundi Vasilije Micić odlazi na liniju slobodnih bacanja i postavlja konačnih 90:94.

Kruno Simon bio je prvo ime susreta s 18 poena, četiri asistencije i tri skoka. Vasilije Micić je ubacio jedan poen manje. Kod domaćina se istaknuo DJ Strawberry, inače bivši Cibos, s 19 poena i sedam asistencija.