Arsenalu gradski derbi, Chelsea zadržao korak za vodećima

Kompletirano je 14. kolo engleske Premijer lige. Favoriti su opravdali svoje uloge, dok Mourinhov Manchester već tri kola ne zna za pobjedu (dva remija i poraz). Drugi Manchester, City, je uvjerljivom pobjedom nad Bournemouthom zadržao vrh ispred Liverpoola, a Chelsea je uspio zadržati korak za liderima.

Vodeća petorka se već odvojila od “prosjeka” pa već Everton i već spomenuti Mourinhov United poprilično zaostaju za Tottenhamom koji drži petu poziciju. Od subotnjih ogleda vrijedi istaknuti preokrete Brightona i Cardiffa protiv Huddersfielda i Wolverhamptona, ali i povratak Crvenih Vragova koji su zaostajali protiv Southamptona s dva gola razlike nakon samo 20 minuta igre. No, Romelu Lukaku i Ander Herrera pobrinuli su se već do poluvremena vratiti United u igru.

Napao je Mourinho iz svih oružja, ali nije uspio stići do pobjede. Leicester se domaćom pobjedom protiv Watforda približio Unitedu na osmom mjestu pa snovi o plasmanu koji vodi u Europi nisu za sada nemogući.

Nedjeljni derbiji

Nedjeljni okršaji u Premijer ligi su ponudili dva gradska derbija. Treća, prva utakmica u danu, ponudila je dvoboj trećeplasiranog Chelseaja i Fulhama. Pedro i Ruben Loftus-Cheek postavili su konačnih 2-0. Mateo Kovačić je u igri proveo 67. minuta, a zamijenio ga je upravo Loftus-Cheek koji je u 82. minuti riješio pitanje pobjednika.

Derbi Sjevernog London je ujedno i ponajbolja utakmica dosadašnjeg dijela sezone. Arsenal je prvo poveo 1-0 preko Pierrea Emericka Aubameyanga. Ubrzo je uslijedio hladan tuš. Spursi su složili dvije kontre i na kraju potpuno preokrenuli utakmicu. Eric Dier i Harry Kane iz kaznenog udarca su donijeli vodstvo Spursima koje nije dugo potrajalo. Aubameyang je u izjednačio u 56. minuti, a trener topnika je pogodio s igračima s klupe. Alexander Lacazette u 74. i Lucas Torreira u 77. minuti postavljaju konačnih 4-2.

Merseyside derbi nije bio toliko dinamičan kao onaj londonski. Liverpool je na kraju uspio u zadnjim sekundama doći do pobjede. Divock Origi je u 96. minuti pogodio za opće oduševljenje na Anfieldu.