Popis nominiranih za Zlatni globus

zlatni globus, dodjela nagrada
YouTube
U Los Angelesu će se 6. siječnja održati 79. izdanje dodjele Zlatnih globusa, a u nastavku možete pogledati listu nominiranih koju je objavio Hollywood Foreign Press Association
Najbolji film – drama
  • A Star Is Born
  • If Beale Street Could Talk
  • BlacKkKlansman
  • Bohemian Rhapsody
  • Black Panther
Najbolja glumica
  • Lady Gaga, A Star Is Born
  • Glenn Close, The Wife
  • Melissa McCarthy, Can You Ever Forgive Me?
  • Rosamund Pike, A Private War
  • Nicole Kidman, Destroyer
Najbolji glumac
  • Bradley Cooper, A Star Is Born
  • Rami Malek, Bohemian Rhapsody
  • John David Washington, BlackKKlansman
  • Lucas Hedges, Boy Erased
  • Willem Dafoe, Eternity’s Gate
Najbolji film – mjuzikl ili komedija
  • The Favourite
  • Green Book
  • Mary Poppins Returns
  • Crazy Rich Asians
  • Vice
Najbolja glumica – mjuzikl ili komedija
  • Olivia Colman, The Favourite
  • Emily Blunt, Mary Poppins Returns
  • Elsie Fisher, Eighth Grade
  • Constance Wu, Crazy Rich Asians
  • Charlize Theron, Tully
Najbolji glumac – mjuzikl ili komedija
  • Christian Bale, Vice
  • Viggo Mortensen, Green Book
  • Robert Redford, The Old Man & the Gun
  • Lin-Manuel Miranda, Mary Poppins Returns
  • John C. Reilly, Stan and Ollie
Najbolji scenarij
  • Deborah Davis and Tony McNamara, The Favourite
  • Adam McKay, Vice
  • Peter Farrelly, Nick Vallelonga, Brian Hayes Currie, Green Book
  • Barry Jenkins, If Beale Street Could Talk
  • Alfonso Cuaron, Roma
Najbolji redatelj
  • Alfonso Cuaron, Roma
  • Bradley Cooper, A Star Is Born
  • Adam McKay, Vice
  • Peter Farrelly, Green Book
  • Spike Lee, BlacKkKlansman
Najbolja ženska sporedna uloga
  • Regina King, If Beale Street Could Talk
  • Amy Adams, Vice
  • Emma Stone, The Favourite
  • Rachel Weisz, The Favourite
  • Claire Foy, First Man
Najbolja muška sporedna uloga
  • Mahershala Ali, Green Book
  • Richard E. Grant, Can You Ever Forgive Me?
  • Timothee Chalamet, Beautiful Boy
  • Sam Rockwell, Vice
  • Adam Driver, BlacKkKlansman
Najbolji dugometražni animirani film
  • Incredibles 2
  • Isle of Dogs
  • Ralph Breaks the Internet
  • Spider-Man: Into the Spider-Verse
  • Mirai
Najbolja originalna glazba
  • Alexandre Desplat, Isle of Dogs
  • Marc Shaiman, Mary Poppins Returns
  • Ludwig Göransson, Black Panther
  • Justin Hurwitz, First Man
  • Marco Beltrami, A Quiet Place
Najbolja originalna pjesma
  • ‘Shallow’ (A Star Is Born)
  • ‘Revelation’ (Boy Erased)
  • “All the Stars’ (Black Panther)
  • ‘Requiem For A Private War’ (A Private War)
  • “Girl in the Movies’ (Dumplin’)
Najbolji film izvan engleskog govornog područja
  • Capernaum
  • Girl
  • Never Look Away
  • Roma
  • Shoplifters

Kada su televzijski uradci u pitanju, nominirani su:

Za najbolju TV seriju – drama
  • Homecoming
  • Killing Eve
  • The Americans
  • Pose
  • Bodyguard
Za najbolju glumicu u TV serijama – drama
  • Sandra Oh, Killing Eve
  • Caitriona Balfe, Outlander
  • Elisabeth Moss, The Handmaid’s Tale
  • Julia Roberts, Homecoming
  • Keri Russell, The Americans
Za najboljeg glumca u TV serijama – drama
  • Jason Bateman, Ozark
  • Matthew Rhys, The Americans
  • Richard Madden, Bodyguard
  • Billy Porter, Pose
  • Stephan James, Homecoming
Najbolja TV serija – mjuzikl ili komedija
  • Barry
  • The Good Place
  • Kidding
  • The Kominsky Method
  • The Marvelous Mrs. Maisel
Najbolja glumica u TV seriji – mjuzikl ili komedija
  • Kristen Bell, The Good Place
  • Candice Bergen, Murphy Brown
  • Alison Brie, GLOW
  • Rachel Brosnahan, The Marvelous Mrs. Maisel
  • Debra Messing, Will & Grace
Najbolji glumac u TV seriji – mjuzikl ili komedija
  • Sasha Baron Cohen, Who Is America?
  • Jim Carrey, Kidding
  • Michael Douglas, The Kominsky Method
  • Donald Glover, Atlanta
  • Bill Hader, Barry
Najbolji TV film ili mini serija
  • The Alienist
  • The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story
  • Dirty John
  • Escape at Dannemora
  • Sharp Objects
  • A Very English Scandal
Najbolja glumica u seriji, TV filmu ili mini seriji
  • Amy Adams, Sharp Objects
  • Patricia Arquette, Escape at Dannemora
  • Connie Britton, Dirty John
  • Laura Dern, The Tale
  • Regina King, Seven Seconds
Najbolji glumac u seriji, TV filmu ili mini seriji
  • Antonio Banderas, Genius: Picasso
  • Daniel Bruhl, The Alienist
  • Darren Criss, The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story
  • Benedict Cumberbatch, Patrick Melrose
  • Hugh Grant, A Very English Scandal
Najbolja sporedna glumica u seriji, TV filmu, ili mini seriji
  • Alex Bornstein, The Marvelous Mrs.Maisel
  • Patricia Clarkson, Sharp Objects
  • Penelope Cruz, The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story
  • Thandie Newton, Westworld
  • Yvonne Strahovski, The Handmaid’s Tale
Najbolji sporedni glumac u seriji, TV filmu ili mini seriji
  • Henry Winkler, Barry
  • Edgar Ramirez, The Assassination of Gianni Versace
  • Alan Arkin, The Kominsky Method
  • Ben Winshaw, A Very English Scandal
  • Kieran Culkin, Succession